CRC

Zobacz nagrania
z konferencji
 
csign
Organizator konferencji
Partner strategiczny
Informacje o Country Risk

W dniach 6-7 kwietnia 2022 roku Coface organizuje po raz 17. Country Risk Conference, na którą zapraszamy przedstawicieli polskich przedsiębiorstw, do których od lat kierujemy przekaz związany z ograniczaniem ryzyka w międzynarodowych i krajowych transakcjach handlowych i wspieraniem bezpiecznego rozwoju polskich przedsiębiorstw.

W tym roku ponownie proponujemy Państwu udział w wydarzeniu w formie hybrydowej. Zapraszamy na transmisję ze studia w Warszawie, gdzie zaproszeni goście przedstawią prezentacje i wezmą udział w dyskusjach.

Aby zapewnić Państwu komfort czasowy i możliwość połączenia uczestnictwa w naszym wydarzeniu z dopełnieniem obowiązków służbowych, konferencja odbędzie się w dwa dni, w dwóch sesjach stanowiących odrębne całości tematyczne. 

Konferencja
Sesja I – ŚWIAT
6 kwietnia, 10:00 - 12:00

Sesja II – POLSKA
7 kwietnia, 10:00 - 12:00
„Zarządzanie ryzykiem w zmieniającym się świecie”

Wiemy już, że rok 2022 będzie czasem naprawdę dużych wyzwań. Wpływ pandemii na polską gospodarkę nie stanowi już największego zagrożenia dla przedsiębiorstw, to podatki i inne opłaty fiskalne stały się ponownie istotnym ograniczeniem w działalności firm. Ponadto olbrzymim problemem stały się wysokie koszty pracy oraz rosnące koszty produkcji, w tym koszty energii, ceny surowców lub komponentów używanych w produkcji, czy zakłócenia w łańcuchach dostaw.

Powyższe problemy zostaną spotęgowane przez skutki wojny Rosja-Ukraina powodujące zawirowania na rynkach światowych i bezpośrednio w Polsce. Wprowadzone sankcje, czy ograniczenia w rozliczaniu międzynarodowym spowodują problemy ze zbytem i utrudnią prowadzenie transakcji handlowych na dotychczasowych warunkach. Ponadto wiele polskich przedsiębiorstw będzie musiało zmierzyć się z nagłym odpływem wykwalifikowanej siły roboczej z Ukrainy, głównie z sektorów budownictwa i transportu. W efekcie możemy oczekiwać ponownie pogorszenia dyscypliny płatniczej odbiorców i w następstwie osłabienia sytuacji płynnościowej części polskich firm.

Nie wiemy jak sytuacja będzie wyglądać 6 kwietnia, ale to oczywiste, że tłem dyskusji będzie wpływ wojny na międzynarodowe i krajowe transakcje handlowe oraz na funkcjonowanie firm, które będą musiały dostosować się do nowej sytuacji.

Wiedza ekspercka

Podczas spotkań uczestnicy mogą zapoznać się z analizami aktualnych tendencji w światowej gospodarce, oceną ryzyka na wybranych rynkach, najnowszymi prognozami dotyczącymi polskiej gospodarki, a także z doświadczeniami polskich przedsiębiorców w zarządzaniu ryzykiem. Konferencje są cenione przez uczestników za profesjonalne i niekomercyjne podejście organizatorów i prelegentów.

Doświadczenie organizatora

Od 26 lat Coface organizuje na świecie konferencje Country Risk. Są one dopełnieniem publikowanych co kwartał ocen ryzyka 162 krajów, ustalanych przez Coface w oparciu o unikalną wiedzę na temat zachowań płatniczych firm i doświadczenie analityków ds. oceny ryzyka, współpracujących na bieżąco z klientami Coface i weryfikujących kondycję ich dłużników. Aktualne oceny są dostępne bezpłatnie na lokalnych stronach Coface.

Prelegenci

Wśród mówców gościliśmy ekonomistów i ekspertów, m.in. prof. Leszka Balcerowicza, prof. Marka Belkę, prof. Grzegorza Kołodkę, prof. Witolda Orłowskiego, Jakuba Borowskiego, Krzysztofa Rybińskiego, Ryszarda Petru, Małgorzatę Starczewską-Krzysztoszek, Andrzeja Sadowskiego, Macieja Relugę, Ilonę Antoniszyn-Klik, Stanisława Cioska, specjalistów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego, ekspertów z organizacji gospodarczych, a także polskich eksporterów-praktyków.

Adresaci

Konferencje co roku gromadzą 300-400 gości oraz tysiące uczestników online – reprezentantów największych firm i eksporterów polskich. Skierowane są do członków zarządów, właścicieli, dyrektorów finansowych, menedżerów działów oceny ryzyka, kontrolingu, księgowości, eksportu oraz podejmujących decyzje w zakresie ochrony lub finansowania należności.

Partnerzy konferencji
csign
 
Prelegenci
Country Risk 2022

W gronie naszych prelegentów są zarówno przedstawiciele świata ekonomii, jak i biznesu. Nasi eksperci są specjalistami w swoich dziedzinach. Ekonomistów i analityków łączy rzeczowe podejście do prezentowania obrazu gospodarki, zaś zaproszonych przedsiębiorców pasja do prowadzenia biznesu.

 
csign
Program
Konferencji

Konferencja odbywa się w trybie online z transmisją ze studia w Warszawie.
Zapraszamy na dwie dwugodzinne sesje 6 oraz 7 kwietnia.
Podczas całej konferencji zapewniamy tłumaczenie na język angielski/polski
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Wersja programu do druku znajduje się poniżej.

Prowadzenie – red. Patrycjusz Wyżga

Sesja I - ŚWIAT
6 kwietnia 2022, 10:00 - 12:00
10:00
Otwarcie Konferencji
10:05
Otwarcie - Aktualna sytuacja gospodarcza oczami biznesu

Jarosław Jaworski, CEO Coface w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej
10:20
Kolejny wstrząs w trakcie pandemii – czy gospodarka ponownie wpadnie w recesję? Dyskusja ekonomistów Coface nt. konsekwencji wojny w Ukrainie dla gospodarki globalnej, w tym Europy Zachodniej i Europy Środkowo-Wschodniej.

Grzegorz Sielewicz, Główny Ekonomista Coface w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej
Christiane von Berg, Główna Ekonomistka Coface w Niemczech i w Regionie Europy Północnej
11:10
Panel: Eksport w nowych realiach międzynarodowych – ryzyko, strategia, adaptacja. Jak w obecnych czasach wykorzystać wielki potencjał eksportowy Polski.

Piotr Arak, Dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego
Michał Rakowski, Dyrektor Finansowy, Amica S.A.
Jarosław Romanowski – Dyrektor Finansowy, Grupa CIECH
Sesja II - POLSKA
7 kwietnia 2022, 10:00 - 12:00
10:00
Rozpoczęcie konferencji
10:05
Wprowadzenie – Czy w obecnych czasach polska gospodarka jest wystarczająco silna?

Łukasz Kiliński, Prezes Zarządu Coface w Polsce
10:20
Wpływ wojny w Ukrainie na średnioterminowe perspektywy wzrostu gospodarczego w Polsce.

Jakub Borowski, Główny Ekonomista Credit Agricole Bank Polska
11:00
Panel: Wyzwania dla polskich firm w otoczeniu gospodarczym i geopolitycznym 2022 roku

prof. Witold Orłowski
Piotr Kuczyński, Dom Inwestycyjny Xelion
Małgorzata Sobczyk, Dyrektor Finansowy, H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.
Konferencja
Country Risk
w liczbach
4100+
Liczba uczestników
55 000+
Widzów online
120
Liczba prelekcji
 
csign
Organizator

Grupa Coface, światowy lider w ubezpieczeniach należności, od ponad 75 lat zapewnia firmom na całym świecie ochronę przed ryzykiem niewypłacalności ich klientów w transakcjach krajowych i eksportowych. Zabezpiecza sprzedaż ponad 50 tysięcy klientów z 200 krajów. Od 1992 wspieramy także polskich przedsiębiorców dostarczając unikalną synergię czterech usług:

Ubezpieczenie należności
Faktoring
Informacja gospodarcza
Windykacja B2B
Zarejestruj się

Udział w konferencji jest bezpłatny.

  Administratorami danych są Organizatorzy Country Risk Conference 2023 (dalej KONFERENCJA): Coface Poland Services sp. z o. o., Coface Poland Factoring sp. z o. o., Compagnie Française d’Assurance pour le Commerce Extérieur SA Oddział w Polsce (Spółki Coface) oraz Partner KONFERENCJI: Credit Agricole Bank Polska S.A. Spółki Coface mają siedzibę w Warszawie (02-305), przy Al. Jerozolimskich 142 A, Partner we Wrocławiu (54-202) przy ul. Legnickiej 48 bud. C-D. Administratorzy wyznaczyli Inspektorów Ochrony Danych Osobowych, wszelką korespondencję dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Spółki Coface należy kierować na dedykowany adres e-mail: ochrona-danych@coface.com, zaś w przypadku przetwarzania danych przez Partnera na adres e-mail: IOD@credit-agricole.pl.

  „Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.”

  Henry Ford, założyciel Ford Motor Company
  csign
   
  Zarejestruj się
  Udział w konferencji jest bezpłatny.

  Błąd: Brak formularza kontaktowego.